Jsme otevřená komunita lidí, která se věnuje online hraní hry GRAN TURISMO. Fungujeme na sociální síti facebook, instagram, YouTube a na webu www.onlinerace.cz.

Snažíme se rozvíjet a zdokonalovat v GT, a společně chceme předávat naše zkušenosti novým začínajícím jezdcům. Společně závodit a užít si hru více, než jen v offline režimu. Nikdo se k nám nemusí bát přijít. Připravujeme šampionáty jak pro začínající jezdce, tak pro pokročilé až po ty nejzkušenější včetně týdenní časovky. 

Provozujeme Akademii, kde se budeme snažit poradit a zlepšit Vaše jízdní dovednosti. 

Líbí se Vám naše skupina?

Sledujete rádi naše live streamy a chtěli byste nás podpořit? 

Můžete nás podpořit dobrovolným příspěvkem, na náš CORG účet

2191073032 / 3030

IBAN CZ98 3030 0000 0021 9107 3032

DĚKUJEME!!!

Historie

Vše začalo koncem roku 2021 facebookovou skupinou Gran Turismo Sport, kde jsme se začali poznávat a jezdit společně online závody. Časem však došlo k tomu, že někteří členové skupiny měli určitou vizi a chtěli závodění posunout o kus dál, než jen náhodné a narychlo domluvené lobby. Skupina začala ztrácet na aktivitě, a proto SEAL75-, NEO-CZE a TOMMAHAWKCZ, zakládají novou soukromou facebookovou skupinu zaměřenou jen na online závody ve hře Gran Turismo 7. V dubnu v roce 2022 tak vzniká…

Nová skupina se začala rychle rozšiřovat a to hlavně o členy předcházející skupiny. Vytvořila se tak stabilní základna, která se rozšiřuje do dnes. Začátkem roku 2022, jsme ještě ve hře Gran Turismo Sport zkoušeli postavit první série závodů. V tu dobu jsme ale už netrpělivě očekávali pokračování a vydání nového dílu Gran Turisma s označením GT7. S vydáním GT7 jsme se chvilku v novince rozkoukávali, ale netrvalo dlouho a první série byla připravena s vozy kategorie gr.4 a kde bylo povoleno ladění. Následovala série PORSCHE GT3 a jiné... V té době náš hlavní organizátor SEAL75- připravil téměř na každý den nějaký online závod. Jedna z nejoblíbenějších byl volný páteční PIT STOP, kde vždy panovala skvělá nálada a pravidelně se PIT STOP protáhl až do sobotních ranních hodin.

První velkou sérií závodů byl šampionát s názvem NATIONAL LEAGUE s vozem BMW E30 89'. Jednalo se o šampionát dvoučlenných týmu a stal se hlavní sérií naší skupiny. NATIONAL LEAGUE byl vyrovnaný a o vítězi rozhodoval až poslední finálový závod, a zároveň se stal prvním, který jsme živě streamovali s komentářem na YouTube. Šampionát NATIONAL LEAGUE byl pro naši skupinu průlomový a to hned z několika pohledů. Začalo se taktizovat, učili jsme se nastavovat vozy, vznikla zdravá rivalita mezi týmy, ale nejdůležitější bylo, že jsme se začali více poznávat. Vše vyústilo po skončení šampionátu, kdy jsme se poprvé setkali osobně na srazu v Autokempu Mělník.

V druhé polovině roku 2022 vznikly naše první webové stránky ( onlinerace.webnode.cz ), spolupráci navazujeme s partnerem AUTOŠKOLA STAR a SEAL75- navázal na úspěšnou sérii s BMW a připravil pokračování týmového šampionátu. Tentokrát s Názvem HONDA PREMIER CUP s vozem Honda Civic Type R Touring Car. Začátek provázely smíšené pocity a s vozem někteří nebyli spokojeni. Po odjetí pár závodů, a správném vyladění vozu se ale v šampionátu začali síly vyrovnávat a bojovalo se až do posledního závodu. Vedoucí tým ve finále vyhrál pouze o jeden jediný bod. Všechny závody jsme vysílali živě na našem Youtube kanále.

Začátkem roku 2023 spouštíme nový web WWW.ONLINERACE.CZ a naše skupina se dále rozvíjí a roste a to jak počtem členů, tak v podvědomí České Sim Racingové komunitě.  V prvním čtvrtletí pokračuje další šampionát týmů, který navazuje na předchozí Honda Premier Cup a BMW National Cup. A to s vozem a názvem Alfa Romeo 155 DTM Classic Series. Šampionátu se zúčastnilo celkem 9 týmů po třech jezdcích.  Získáváme také nového partnera ORJEŠOK CARS. Nově pro naši skupinu začíná streamovat a komentovat člen skupiny SIMRACERS-CZECH Vladimír Kappel, který pozvedl streamy na profesionální úroveň. 

Mimo série s Alfou Romeo jsme uspořádali i několik menších sérií pro méně pokročilé jezdce RALLYE CUP, a VIPER FESTIVAL. Pro ty zkušenější tu byla výzva v podobě šampionátu TINT SUPER FORMULA CHAMPIONSHIP. Formulová série, která se rychle stala oblíbenou a díky které jsme odjeli také první mezinárodní závod proti formulovému týmu z Řecka. Objevuje se první merch s naším logem ve formě triček, čepic, klíčenek a samolepek.  Po dojetí týmové série s Alfou proběhl druhý sraz našich členu. Sešli jsme se v kempu na Orlické přehradě, v hojném počtu a všichni zúčastnění mají zase na co vzpomínat.  Členové Bobs a Werny otevírají akademii, kde předávají své zkušenosti a dovednosti ostatním jezdcům a zdokonalují tak úroveň a rychlost jezdců. 

Podzim roku 2023 startuje hlavní šampionát CORG TEAM SERIES s vozem Nissan GT-R GT500 a pokračuje úspěšná série BATTLE NEW BEETLE 2. Doplňují je šampionáty Rally Cup a Lexus Big in Japan, které jsou postaveny pro nové a začínající jezdce. 

V říjnu nás bohužel zasáhla velmi smutná zpráva.

Dne 17.10.2023 zemřel po těžké nemoci jeden z hlavních zakladatelů naší skupiny CORG a Náš kamarád, František “SEAL75-” Pokorný.
Ikdyž se pohybujeme hlavně v online prostředí, tak jsme měli tu čest Frantu poznat i osobně. Víme, jak Franta byl upovídaný, veselý a měl plno pozitivní energie… Nikdy se nevzdával 💪
Seal75- má velkou zásluhu na tom, že tu dnes jako CORG jsme. Pro skupinu v těžkých začátcích vymýšlel a pořádal několik šampionátů a závodů. Posouval prvními krůčky skupinu vpřed. Kmenový členové jistě nezapomenou na Františkovo páteční PIT STOP, kde se pořádaly volné jízdy se spoustou zábavy a to až do pozdních ranních hodin a postavil také první šampionát týmů, který se do dnes jezdí jako naše hlavní série.
Přesto, že se skupině již rok nevěnoval a nejezdil s námi… byl, je a na vždy zůstane jedním z Nás.
Byl to Náš kamarád a Náš týmový parťák, kdy společně s TommahawkCZ jezdili za tým STR. ( Seal Tommahawk Racing).
Odpočívej v pokoji kamaráde… 🖤

Jsme otevření pro nově příchozí jezdce, kteří by se chtěli přidat k nám a zapojit se do našich závodních sérií. 

Přejít nahoru